JXD A ALEX VEČEŘÍ V METRU / 27.10.2009

Oblíbení milenci a teď již novomanželé – Alex a Jiří X. Doležalovi – večeří v pražském metru a také v našem klipu. Ten jsme natočili na písničku Dva a půlměsíc.

Ti z vás, kteří sledují náš prohrálovský facebook vědí, že jsme nedávno cosi tropili na pražské stanici metra Dejvická. A teď už můžeme prozradit, že jsme tam uspořádali romantickou večeři pro reportéra Reflexu Jiřího X. Doležala a jeho novomanželku Alex. Jsou to pro nás takoví moderní romantici, a tak nás zajímalo, jak se na takovou večeři při svíčkách v neromantickém prostředí dopravní špičky, budou tvářit cestující. Také jsme si to mimochodem zaznamenali do klipu. A reakce to byly hlavně pozitivní. „Já bych vás měla odsud vykázat, ale když mě se to tak líbí,“ řekla nám sympatická dozorčí stanice, kterou tímto zdravíme. Co o natáčení píše JXD, si můžete přečíst tady a na stejném místě se vlastně koná i oficiální internetová premiéra klipu, který je jinak umístěn na našem youtube profilu. Tak nám napište, jak se vám klip líbí, a když odkaz na něj pošlete dál do světa, budeme rádi.

Možná vás taky napadne, proč děláme už druhý klip na jednu písničku. Ten původní vznikl vlastně náhodou, jako vedlejší produkt pořadu Zkušebny na Bedna.tv. Tam ho pro nás sestříhali a když už byl na světě, tak jsme ho použili. Ale protože klip „kapela hraje ve zkušebně“ není úplně originální myšlenka, vždycky jsme chtěli k téhle písničce udělat klip víc klipovej. Takže proto.

Také bychom rádi poděkovali všem, co nám pomohli (a mnozí bez jakéhokoliv nároku na odměnu). Především hercům Alex, Jirkovi, Petrovi Kuldovi (číšník profík) a nehercům, tedy pejskovi, jeho paničce a všem dalším cestujícím z Dejvické… Pak také Ivaně Petrekové z květinářství Linea, která to všechno naaranžovala, aby to bylo pěkné, a penzionu a restauraci V polích za zapůjčení všech těch hezkých věcí. Kameru měli Martin Votruba, Jiří Červenka a Jakub Fabián (posledně dva jmenovaní byli tenkrát i ve zkušebně, již režírovala naše Markét Nešlehová). Krásně to celé sestříhal Tomáš Velecký a postprodukčně vše zastřešila opět internetová televize Bedna.tv, z níž jmenovitě děkujeme alespoň Jakubu Červenkovi, Romanu Nešlehovi a Kazzimu. A samozřejmě děkujem taky našemu zametači Vojtovi Gottliebovi…

Díky všem!